ЗНАЙ НАШИХ!!!

      Цієї зустрічі козачата 3-В класу чекали з нетерпінням. Зранку 9 грудня 2019 року щомиті запитували: «А коли вона прийде? А ще довго чекати? Ну коли вже ми її побачимо?»…
       І от настала щаслива мить… Під бурхливі аплодисменти та гучне козацьке «Ура!» до класу заходить вона – струнка, тендітна і чарівна випускниця Сумської СШ І-ІІІ ст. № 25 АННА ЮРІЇВНА РИКУН – Чемпіонка світу з класичного жиму лежачи, абсолютна Чемпіонка Європи, Майстер спорту міжнародного класу та рекордсменка України, котра увійшла в ТОП–10 найкращих спортсменок світу.
Зустріч на честь Чемпіонки розпочалася виконанням Державного Гімну України. Після цього діти попросили Анну Юріївну розповісти про свій шлях у великий спорт.
     Гостя розповідала дітям про те, що її шлях до успіху що розпочався ще в початковій школі, коли мотивацією до занять спортом ставали гарні оцінки. А ще, шлях до успіху – це наполеглива праця над собою, здоровий спосіб життя і високий рівень дисципліни. Щоб досягти успіхів не тільки в спорті, а й просто в житті, потрібно працювати над собою з шкільної парти. Адже у Чемпіона все як у школяра: поставив мету отримати гарну оцінку, доклав зусиль і отримав бажаний результат. А такий результат завжди викликає бажання отримати ще кращу оцінку, що у свою чергу потребує вдосконалення того, що ти вже знаєш і вмієш…
      Анна наголосила і на тому, що навчання не тільки можна, але і необхідно поєднувати зі спортивною діяльністю та всебічно розвиватися і в жодному разі не замінювати одне іншим. Наразі сама спортсменка отримує дві вищі освіти, паралельно навчаючись у Сумському державному педагогічному університеті імені А.С. Макаренко та у Сумській філії Харківського національного університету внутрішніх справ, є стипендіатом Верховної ради України за високі досягнення в спорті та навчанні.
      Так Чемпіонка довела козачатам, що бажання до самовдосконалення – це також запорука успіху! Однак, не спортом єдиним живе Анна Рикун. Вона – стипендіат Національного олімпійського комітету України і навіть у свої 21 – бізнесвумен.
Відповідаючи на питання дітей про дитинство, Анна Юріївна тепло згадувала своїх шкільних учителів, перших спортивних тренерів. Зробила акцент на тому, що її спортивне дитинство пройшло у ДЮСШ №2 на заняттях спортивною акробатикою. Ці заняття дали плоди, якими Аня користується й досі…
На одне з питань дітей: «Яка риса характеру найбільше заважає людям досягати успіху?», Анна Юріївна відповіла : «Лінь!!! Лінь – це головний ворог людини. Справу, якою займаєшся потрібно любити. Навіть якщо у тебе щось не виходить, потрібно поміркувати: чи не полінувався я, що я зробив для того, щоб досягти успіху».
      Дуже цікавило дітей і те, чи багата людина Анна Рикун. У відповідь почули ствердне : «Так! Бо у мне є дах над головою, мама, бабуся і багато-багато друзів, які мене підтримують!». Ці слова допомогли дітям укотре усвідомити, що в житті гроші – не головна цінність. Значно важливіше мати гарну родину і вірних друзів…
Дізналися козачата й про те, що для Анни спорт – це не тільки щоденні тренування, це активний спосіб життя, бажання самореалізуватися та постійно прагнути до нових вершин, бо доки людина вчиться – допоки вона живе.
Вражені діти були й кількістю різних спортивних нагород Чемпіонки світу. Приміряли їх на себе. З’ясували, що переможцям нелегко носити нагороди. Вони, як і шлях до них, важкі (на вагу ). А от Калітай Георгій, Горенко Артем, Алексенко Ілона, Мажуга Поліна, Тімохіна Уляна та Тімохіна Марія не посоромилися розповісти і про свої досягнення в спорті, бо пишаються своїми здобутками.
На маленькому турнірі з армреслінгу козачата помірялися силою з найсильнішою жінкою світу. Не здолали! Хоча аж семеро водночас намагалися покласти руку Анни, але помітили, що вона хоче їм піддатися і боротьбу припинили, на що Міша Кондратюк сказав, що так мабуть і не чесно було б, бо нас же семеро, а Анна Юріївна одна. А ще більше дітей дивувалися, як така худенька і струнка дівчина може бути такою сильною?!
      Довго не хотілося козачатам відпускати Анну з класу. Але зустріч підійшла до завершення. З побажаннями дітям успіхів у навчанні, мотивацією до нових звершень у житті, Анна зазначила, що можливо не кожен з дітей у майбутньому зможе стати великим спортсменом, але кожен з них має турбуватися про своє здоров’я!
      Після того, як спортсменка покинула класну кімнату, діти ще довго говорили про її досягнення і поради. Пишалися, що вчаться в школі, у якій колись навчалася Аня, що живуть з нею в одному мікрорайоні. Анна Рикун стала для козачат гарним прикладом для наслідування.
      Дійсно, такі видатні спортсмени, як Анна Рикун, прославляють не тільки рідну школу, мікрорайон, місто, Сумщину, а й усю нашу Україну.
ТО Ж ЗНАЙМО НАШИХ, СИЛЬНИХ ДУХОМ, ТИХ, ЩО ЖИВУТЬ ПОРУЧ, ПРОСЛАВЛЯЮТЬ РІДНИЙ КРАЙ, НЕ ЦУРАЮТЬСЯ СВОГО РОДУ-ПЛЕМЕНІ…