ГРА-КВЕСТ «ПОДОРОЖ СТЕЖИНКАМИ ЗДОРОВ’Я»

Ранок 3 грудня 2019 року порадував молодших школярів першим снігом. Земля, укрита пухнастим сніговим покривалом, одягнені в білі шати дерева й кущі викликали непідробне захоплення у дітлахів, адже це казкове явище відразу викликало бажання побігати по сніговому покриві, погратися в сніжки…

Для учнів 3-В класу цей день став гарним приводом для проведення гри-квесту «Подорож стежками здоров’я» за межами класу.

Гра-квест є інноваційною формою роботи з учнями. Це – цікавий і, водночас, ефективний спосіб засвоєння школярами необхідних знань, умінь та навичок. Інтерактивні вправи, виконання яких передбачає участь у квесті, стимулюють інтерес учнів, забезпечують активне долучення всіх учасників, згуртовують дитячий колектив.

Мета гри-квесту «Подорож стежинками здоров’я» – сприяти вдосконаленню козачатами (молодшими школярами) знань про поняття «здоров’я», «здоровий спосіб життя», визначення та усвідомлення факторів, що впливають на здоров’я, створення умов для формування в учнів позитивного ставлення до життя та власного здоров’я.

До проведення квесту було залучено четверо учнів старших класів. Це дало їм можливості відчути себе в ролі старших наставників для малюків, поповнити свої знання в тій чи іншій галузі здоров’язбереження, певною мірою розвинути організаторські та акторські здібності.

Квест – це пригоди. Кожна команда козачат пройшла ряд станцій – етапів, де Помічники (учні старших класів) проводили з гравцями рухливі ігри, пропонували виконання творчих завдань, оцінювали роботу.

А от знайти місце, де буде проходити кожен етап, козачата могли тільки після розкодування підказки.

Мандруючи стежинками здоров’я, козачата успішно виконали поставлені завдання та активно й бадьоро відпочили на станціях:

  1. СТАНЦІЯ ЗДОРОВОГО ХАРЧУВАННЯ “Місто Смаколиків”
  2. СТАНЦІЯ ГІГІЄНІЧНИХ ЗНАНЬ “Країна Чистоти”
  3. СТАНЦІЯ СПОРТИВНА “Країна Фізкультурія”
  4. СТАНЦІЯ ПРИРОДНИЧА “Заповідник”
  5. СТАНЦІЯ БЕЗПЕКИ “Фортеця Порятунку”

На фініші козачата дякували організаторам квесту за чудовий активний відпочинок. Говорили, що хоча гра й не мала характеру змагання за перше місце, найголовнішим для всіх було отримання нового життєвого досвіду та здійснення подорожі.

Усі козачата 3-В класу були нагороджені медалями «За кмітливість».

Усі козачата 3-В класу були нагороджені медалями «За кмітливість».

А для вчителів важливим було те, що проведення гри-квесту сприяло не тільки формуванню в учнів необхідних компетенцій, актуалізації наявних знань з теми здорового способу життя, а й формуванню громадянина, інтелектуально-розвиненої, духовно і морально зрілої особистості, що володіє системою знань про здоров’я і здоровий спосіб життя, готової протистояти труднощам та негативним чинникам оточуючого середовища.

Проведення заходу забезпечило створення сприятливих психологічних умов для ефективної взаємодії в групі, самопізнання учасників гри.

Проведення гри-квесту уже стало традиційним щорічним заходом для козачат, адже діти завжди з нетерпінням чекають чергових захоплюючих пригод, під час яких мають можливість продемонструвати свої знання, вміння та творчі здібності, виконати ряд цікавих завдань.

Л. Крівшенко, учитель початкових класів