Звіт євроклубу Гармонія

Звіт євроклубу «Гамонія» КУ ССШ № 25

за ІІ семестр 2020-2021 навчальний рік

На початку вересня долучилися до проекту Сумського художнього музею «Вулицями старого міста» (Святець А.). відвідали екскурсію центральною частиною міста, дізналися про меценатів, видатних земляків нашого краю.

До Святого Миколая та Різдвяних свят проводили 5 добрих справ: інтерактивну гру для 2-х класів «Добрим будь», акцію «Творімо добро разом!» зі збору подарунків для малят дитячого будинку (яблука, банани), збір кормів для тварин з притулку, акцію «Подаруй книгу бібліотеці», годину спілкування «привітай друга».

У січні проходила реалізація ініціативи з підвищення обізнаності про права людини у молодіжній сфері під час Covid-19. Було проведено гру «Факти про Covid» (Атаманчук М., Бобровицька Ю.) та презентація «Проблеми і виклики в умовах Covid-19» для учнів 9-х класів (Кальченко А.)

Співпрацювали з волонтерами ГО «Центру євро ініціатив» Бураком з Туреччини та Маргаритою Гоббат з Італії, спілкувалися англійською, досліджували вплив мас-медіа на суспільство, молодь зокрема, порівнювали вплив пропаганди, фейків на свідомість людей в різних європейських країнах.

У березні 2021р. провели для людей похилого віку акцію «Творімо добро» зі збору санітарно-гігієнічних наборів, печива, цукерок, круп, макаронних виробів серед учнів школи, які передали у будинку престарілих с. Кам’янка Тростянецького району студенти Сумської духовної семінарії під час святкування Масляної.

Під час святкування Днів Європи 2021 учениці 9-х класів долучилися до міжнародного флешмобу «Єрусалим» в умовах пандемії корона вірусу, презентуючи Польщу.

За підтримки Center for Euroinitiatives та Євроклуби Сумщини, євроклуб «Гармонія» разом з євроклуб СЗОШ № 23 15 травня організували живу бібліотеку «Мотиваріуси та Апгрейдуси» у молодіжному центрі «Романтика» дуже зручному та комфортному місці для молоді. «Подія «Жива бібліотека» – це дуже класна ідея, яка дає можливість дізнатися нове, познайомитися з цікавими людьми, наприклад, Яною Садиковою, Ольгою Поляковою, які можуть поділитися безцінним досвідом і знаннями на актуальні теми сьогодення, зокрема, про академічну доброчесність, плагіат, права людини, відповідальність та успішну комунікацію», ‒ поділилася своїми враженнями Катя Папуша, учениця КУ ССШ № 25. 16 травня у парку ім. Кожедуба відбувся “Єврофутквест: цілі сталого розвитку” інтелектуальна спортивно-розважальна гра, яка, до речі, має місце вже 14-й рік поспіль! Граємо ні багато, ні мало з 2009 року – 12 оффлайн та 1 онлайн ігри (тричі були організаторами гри, у 2020 році були співорганізаторами гри «Єврофутквест на дивані» через карантинні заходи та грали онлайн) Побувавши на 17-ти станціях квесту (17 цілей – 17 станцій), діти дізналися багато нового, цікавого і надзвичайно важливого для себе і для своєї країни. Цілі сталого розвитку спрямовані на реалізацію прав людини для всіх, досягнення гендерної рівності та розширення прав і можливостей всіх жінок і дівчат. Вони мають комплексний та неподільний характер і забезпечують зрівноваження трьох вимірів сталого розвитку: економічного, соціального та екологічного. Наша команда виборола ІІІ місце (Атаманчук М., Максимова К., Линник В., Зубченко М.) та отримала круті подарунки.