ФЛЕШМОБ ДО 100-РІЧЧЯ З ДНЯ НАРОДЖЕННЯ ТРИЧІ ГЕРОЯ РАДЯНСЬКОГО СОЮЗУ ІВАНА МИКИТОВИЧА КОЖЕДУБА

8 червня 2019 року Сумщина відзначила 100-річний ювілей з дня народження відомого в світі повітряного аса, тричі Героя Радянського Союзу Івана Микитовича Кожедуба.

Не залишили поза увагою цю знаменну дату й учні 3-В козацького класу Комунальної установи Сумська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів №25, м. Суми Сумської області.

Підготовка дітей до достойного вшанування славетного земляка козацького роду перетворилася у тиждень творчої взаємодії дітей і дорослих, адже для всіх представників дитячої козацької чоти імені святого праведного Петра Калнишевського, Іван Кожедуб – ас від Бога, достойний син козацького роду України.

Спільно з дорослими козачата натхненно долучилися до створення сценарію свята. За їх пропозицією до сценарію було включено гру козачат з імітації повітряних боїв Івана Кожедуба. Упродовж тижня щоденно у шкільному дворі проходили репетиції. Короткі перепочинки заповнювалися розповідями наставників про цікаві миті життя уславленого Івана Микитовича.

6 червня 2020 року козачата урочисто, на хвилі патріотичного піднесення, влаштували флешмоб біля пам’ятника тричі Герою Радянського Союзу, маршалу авіації Івану Микитовичу Кожедубу, що стоїть на вході до міського парку його імені.

Дійство розпочалося захопливою грою з імітації польотів на літаках та повітряних боїв. Далі козачата висловлювали своє ставлення до уславленого земляка і його подвигів.

Так, наприклад, Георгій Калітай сказав, що особисто для нього, як і для всіх однокласників, Іван Микитович Кожедуб – символ сили, мужності, непоборності та героїзму. Він є взірцем для наслідування сучасними патріотами України.

Тимофій Толстенкова зробив акцент на тому, що для козачат Іван Микитович – це приклад синівської любові до своїх батька й матері. Він ніколи не перечив їм. Завжди слухався. Навіть тоді, коли у 5-річному віці батько відправив його вночі сторожувати сад. І як страшно не було маленькому Іванкові – він виконав батьківський наказ.

Назар Мітін повідомив, що Іван Кожедуб – талановитий, відважний пілот, котрий провів 120 успішних повітряних боїв, у яких особисто збив 62 ворожих літаків. За виняткову мужність, героїзм і безстрашність, проявлені у рокиДругої Світової війни, Іван Микитович був тричі удостоєний звання Героя Радянського Союзу.

Кожний з представників дитячої козацької громади висловив свої неповторні й щирі слова на адресу неперевершеного аса України.

Уляна Тімохіна озвучила думку про те, що й сьогодні козачатам є що захищати, як було що захищати непереможному повітряному асу, нашому уславленому земляку, тричі Герою Радянського Союзу, Івану Микитовичу Кожедубу. Після цих слів діти майстерно заспівали пісню «Нам є що захищати!».

Віршовані рядки, присвячені земляку-герою, декламували Артем Варуха, Кіра Казбан, Ілона Алексенко, Єгор Герасименко, Софія Бондаренко, Дмитро Рогожний, Марія тТімохіна, Поліна Мажуга, Михайло Кондратюк.

Козачата завершили свої урочистості з відзначення 100-річного ювілею з Дня народження тричі Героя Радянського Союзу, маршала авіації Івана Микитовича Кожедуба покладанням квітів до його пам’ятника та клятвою на вірність Україні.

Проведений флешмоб став важливою ланкою формування у козачат національної ідентичності, утвердження любові до Батьківщини, духовності, моральності, шанобливого ставлення до національних надбань, наслідування найкращих прикладів мужності та звитяги українського народу, виявлених у часи Другої Світової війни, сприяв подальшому зміцненню патріотичного духу.

Л.М. Крівшенко,

канд. пед. наук, учитель-методист,

учитель початкових класів

Фото В. Ляха