ДЕНЬ УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ ТА ПИСЕМНОСТІ

   9 листопада наша країна святкує День української писемності та мови. Це свято було започатковано Указом президента України № 1241/97 від 6 листопада 1997 року.

   Напередодні знаменної дати в школі І ступеня КУ Сумська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів учні 3-В козацького класу провели для молодших школярів інтерактивне урок-свято. Своєю козацькою родиною діти розповідали першокласникам і другокласникам про два найгеніальніші винаходи людства – мову і письмо. Показали ікони творців першої української азбуки  – Кирила та Мефодія, їхнього послідовника Преподобного Нестора Літописця, котрий став прабатьком української писемності.

   Дуже здивовані були першокласники і другокласники тим, що сучасна абетка колись була зовсім іншою і букви називалися по іншому. З непідробним інтересом слухали розповідь про важливе навчальне приладдя: гусяче перо, металеве перо та кулькову ручку. Маленькі школярі мали можливість спробувати опанувати цим нехитрим знаряддям для письма. Гралися у цікаві мовні ігри. Повправлялися і в красномовному спілкуванні. Для цього у нагоді стали інтерактивні куточки рідної мови «Спілкуймося красно» та «Мовні цікавинки», створені з нагоди свята вчителями початкових класів і батьками козачат.

   Вихованці козацького класу висловили віршами і піснями своє ставлення до української мови, наголосили на тому, що «українська мова у нас одна, як мама і тато, тому її потрібно шанувати і берегти».

   Сюрпризом для молодших школярів стало відкриття з нагоди Дня української писемності та мови бібліотеки вільного доступу. Ідея створення такого читацького осередку належить учням козацьких класів, які й подарували книги для бібліотеки вільного доступу.

Крівшенко Л.М.,

учитель початкових класів