Для учнів 10 класу провели екскурсію на фізико-математичному факультеті СумДПУ

14 вересня 2023 року учні 10 класу разом з класним керівником, Сергієм Олександровичем Козолупом, відвідали фізико-математичний факультет Сумського державного педагогічного університету імені А.С.Макаренка, який гостинно зустрічав дітей з відкритими дверима та цікавою екскурсією.

Під час екскурсії дітям показали наукову лабораторію вторинної іонної мас-спектрометрії та безпосередньо ознайомились з методом досліджень та роботою мас-спектрометра. Також учні виміряли радіаційний фон в лабораторії та разом з викладачем факультету обговорили чинники, які на нього впливають.
Поряд з цим, учні ознайомилися з сучасною фізичною лабораторією «Smart Hub». Декан факультету, доцент кафедри математики, фізики та методик їх навчання Михайло Вікторович Каленик продемонстрував сучасне шкільне обладнання фізики (набори електронних датчиків Vernier, демонстраційне та лабораторне обладнання PHYWE, документ-камеру, 3D принтер). Учні виконали кілька дослідів зі спостереженням струму у вакуумі. Також для дітей було продемонстровано газові розряди, комп’ютерну обробку даних вимірювань із побудовою графіків процесів механічних коливань та зміни температури, закони геометричної оптики, використання фоторезисторів, продемонстровані створені студентами фізико-математичного факультету інтерактивні комп’ютерні анімації фізичних процесів.
Наприкінці зустрічі випускник нашої школи, а зараз доцент кафедри інформатики, Артем Олександрович Юрченко познайомив старшокласників із сучасним мобільним планетарієм факультету, де діти переглянули відео про планети Сонячної системи, дізналися про історію появи планет, їх розміри та будову.
Задоволені екскурсією та у гарному настрої учні прощалися з Фізматом!