День Святого Миколая – одне з найулюбленіших свят не тільки дорослих, а й кожної української дитини. Православні українці відзначають це свято 19 грудня. Святий Миколай вважається покровителем дітей, студентів, моряків, торговців і лучників. Допомагає бідним у скруті. Опікується воїнами, водіями і тими, хто подорожує.
За народною легендою у ніч з 18 на 19 грудня на пухнастих сніжинках спускається на землю Святий Миколай і кладе під подушки всім слухняним діткам подарунки. Безумовно, діти вірять у диво завершуване Святим Миколаєм і вчаться у нього бути милосердними.
Упродовж року козачата були активними учасниками благодійних акцій. Вони приносили крупи, сухий корм та ліки для бездомних тварин. Разом з батьками придбали для літніх самотніх людей, що проживають в інтернаті с. Криничне Тростянецького району значну кількість миючих засобів (пральні порошки, засоби для миття посуду) та засобів для індивідуальної гігієни (туалетне мило, зубна паста, зубні щіточки, носові хустинки, шампунь, розчіски, шкарпетки, хустки тощо). До введення карантину проводили для молодших школярів нетрадиційні просвітницькі інтерактивні уроки, різні святково-розважальні дійства, спільно з батьками доглядали за насадженнями у дитячому козацькому міні-сквері… Дарували нашим сум’янам гарний настрій виступами на державних святах (День незалежності України, День міста, День мікрорайону, День захисника України, День Гідності та Свободи, День Збройних Сил України, День Соборності України, День Героїв Небесної Сотні тощо)
Цього року козачата по особливому святкували День Святого Миколая у колі свого класу-родини. Напередодні вони писали конкурсні відкриті листи Святому, у яких розповіли про те, чого досягли кожен особисто за останній рік, які задумки вдалося реалізувати, а які – ні, як надалі працюватимуть над удосконаленням власного «Я». Звичайно, просили у Миколая допомогти нашій планеті побороти коронавірус. Для України і для родини – миру, здоров’я, щастя. А для себе особисто, як і годиться за традицією, просили подаруночок.
Переможцями конкурсу «Відкритий лист Святому Миколаю» стали: І місце – Гладонюк Єгор, Казбан Кіра, Кучеренко Єлизавета; ІІ місце – Кондратюк Михайло, Таптунов В’ячеслав, Мажуга Поліна; ІІІ місце – Алексенко Ілона, Варуха Артем, Бондаренко Софія, Пономаренко Давид, Толстенков Тимофій, Мітін Назар, Герасименко Єгор. Подяки за участь у конкурсі отримали Леоненко Тимофій та Косолапов Едуард.
За традицією свято розпочалося піснею «Ой, хто, хто Миколая любить». На думку козачат, ті хто любить цього Чудотворця, мають знають його історію життя. Тому Толстенков Тимофій, Калітай Георгій та Мажуга Поліна підготували цікву розповідь про життя і діяння Святого Миколая. Цікаві факти та історії з життя Святого розповідали Зінченко Антон, Казбан Кіра, Тімохіна Уляна. Вікторину «Хто такий Святий Миколай» провели Акіменко Поліна, Тімохіна Марія та Герасименко Єгор.
На святі було все: пісні, вірші, танці, гуморески, веселі розваги… А головне – до козацького класу з подарунками несподівано завітали помічники Святого Миколая, – Осадчі Олександр Олександрович та Рита Володимирівна, які теж весело розважалися з дітьми.
І я, вчителька козацького класу, подарувала своїм вихованцям солодкі подарунки за щасливі миті спільного з ними життя, за ті неочікувані веселі пригоди, що траплялися у класі, за те, що разом переживали й неприємні ситуації, підтримували один одного, і просто за те, що ці діти є у моєму житті…
завершення свята діти прочитали молитву до Святого Миколая.
Козачата з веселим щебетом йшли додому, радісні й усміхнені. Напевно, немає нічого кращого в житті вчителя, як бачити щасливих дітей…
Ліна Крівшенко,
кандидат пед. наук, учитель-методист,
учитель 4-В козацького класу